Sklep Jubilerski Krzysztof Łęcki – Zgierz

Sklep stacjonarny:
Zgierz,
Długa 14
Telefon
512-370-644

Moissanit

Moissanit to kamień najwyższej klasy, doskonały zamiennik diamentu dla ludzi szukających odrobiny luksusu nieco mniejszym kosztem. Większość testerów wskazuje na diament, gdyż moissanity ze względu na swoje właściwości są trudne do odróżnienia od kamienia naturalnego.

rub_ab_1

Moissanit to aktualny hit na rynku biżuterii, kilkukrotnie tańszy od brylantu, od którego bardzo trudno go odróżnić, a jednocześnie jest od niego trwalszy. Zatem czym jest moissanit? Moissanit to intrygujący i bardzo rzadki minerał – węglik krzemu. Charakteryzuje się wysoką twardością wręcz porównywalną do diamentu bo aż, 9,25 w skali Mohsa. Ten niezwykły minerał posiada również wiele innych cech zbliżonych do swojego szlachetnego kuzyna.
Moissanit zarówno jak diament zachowuje kolor i swój wieczny blask. Ponadto cechuje go lepsza od diamentów dyspersja i brylancja, da się go lepiej oszlifować od diamentów, dlatego obiektywnie zawsze wygra cechami jubilerskimi z brylantem. Nawet wprawne oko eksperta, jak i niektóre urządzenia do badania autentyczności diamentów mają problem z odróżnieniem tego wspaniałego minerału.

rub_ab_1
Moissanit na Ziemi, po raz pierwszy odkryto w meteorycie w 1893 r. Ten niezwykły i rzadki minerał przewyższa swoim blaskiem jakikolwiek inny kamień szlachetny na świecie. Co sprawia, że jest numerem jeden w tworzeniu spektakularnej biżuterii. Stworzony z węgla i krzemu co czyni go jednym z najtwardszych pierwiastków na Ziemi, a co za tym idzie, jest niezwykle trwały i odporny na zarysowania czy odpryski. Trwałość i niezrównane piękno Moissanitów stanowi doskonały wybór do tworzenia wyjątkowej biżuterii, na specjalne okazje. 
Wytworzone w laboratorium klejnoty można ciąć w dowolne kształty i rozmiary, a dzięki użyciu zaawansowanej technologi przy ich wytwarzaniu, można uzyskać kamienie o najwyższych parametrach jubilerskich – czystości i kolorze VVS1/D, których praktycznie nie wykorzystuje się do tworzenia biżuterii z diamentami, ponieważ traktowane są jako kamienie inwestycyjne.